ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Granie i śpiewanie w ChochołowieGranie i śpiewanie w Chochołowie
2014-07-10 // czytaj cały
W niedzielę, 6 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbyło się XIII Śpiywanie i Granie Pod Chochołowskom Strzechom. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.
Piłka siatkowa gimnazjówPiłka siatkowa gimnazjów
2014-07-09 // czytaj cały
We wtorek, 17 czerwca, na hali sportowej w Podczerwonem odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec Gimnazjów. Startowano w kategorii mix, czyli dziewcząt i chłopców razem. Zawody odbyły się w ramach Memoriału im. Zdzisława Duraja.
Piłka siatkowa podstawówekPiłka siatkowa podstawówek
2014-07-09 // czytaj cały
W środę, 18 czerwca, na hali sportowej w Podczerwonem odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec Szkół Podstawowych. Startowano w kategorii mix, czyli dziewcząt i chłopców razem. Zawody odbyły się w ramach Memoriału im. Zdzisława Duraja.
Jubileusz szkołyJubileusz szkoły
2014-07-09 // czytaj cały
Szkoła Podstawowa „Na Skałce” w Starem Bystrem obchodziła w czerwcu jubileusz 120 tak działalności. Z tej okazji dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rada rodziców i uczniowie zorganizowali rocznicową uroczystość. Wśród gości była dyrektorka Delegatury Kuratorium w Nowym Targu Bożena Bryl, władze gminy z wójtem Józefem Babiczem, radni powiatowi i gminni, duchowieństwo, dyrektorzy szkół, rodzice uczniów i przyjaciele szkoły. Nie mogło zabraknąć władz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, które obecnie prowadzi tamtejszą placówkę.
Zaproszenie do ChochołowaZaproszenie do Chochołowa
2014-07-05 // czytaj cały
W niedzielę, 6 lipca, na plenerowej scenie ustawionej w Chochołowie odbędzie się XIII Śpiywanie i Granie Pod Chochołowiańskom Strzechom. Organizatorami niekonkursowego przeglądu są: Centrum Kultury i Promocji wraz z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu, Związek Podhalan, Rada Sołecka i jednostka OSP w Chochołowie.
Piłka nożna dziewczątPiłka nożna dziewcząt
2014-07-02 // czytaj cały
W piątek, 13 czerwca, na kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Czarnym Dunajcu odbył się Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec Gimnazjów – kategoria dziewcząt. Organizatorem zawodów była Gmina Czarny Dunajec przy współpracy Centrum Kultury i Promocji. Zwycięskie zespoły z miejsc od 1 do 3 otrzymały Puchary Wójta Gminy Czarny Dunajec.
Piłka nożna chłopcówPiłka nożna chłopców
2014-07-02 // czytaj cały
W czwartek, 12 czerwca, na kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Czarnym Dunajcu odbył się Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy Czarny Dunajec Gimnazjów – kategoria chłopców. Organizatorem zawodów była Gmina Czarny Dunajec przy współpracy Centrum Kultury i Promocji. Zwycięskie zespoły z miejsc od 1 do 3 otrzymały Puchary Wójta Gminy Czarny Dunajec.
Ogólnopolski sukces zespołu „Odrowązianie”Ogólnopolski sukces zespołu „Odrowązianie”
2014-07-01 // czytaj cały
W dniach 21-22 czerwca 2014r. zespół góralski „Odrowązianie” wziął udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Dziecko w Folklorze w Baranowie Sandomierskim. Obok górali z regionów Chełmca, Ełku, Łodygowic, Mystkowa, Czarnej Góry, Bobrownika, Wielunia, Iwonicza-Zdroju, Dynowa, Kocudzy, Odrowązianie byli jedynymi przedstawicielami górali podhalańskich na tegorocznym festiwalu. Zespół brał udział w trzech kategoriach konkursowych: grupa obrzędowa, soliści śpiewacy oraz kapele. Pośród 41 podmiotów wykonawczych, Odrowązianie zostali wysoce docenieni zdobywając: I miejsce- kapela, II miejsce- Aleksadra Stoch- śpiew solowy, II miejsce- Justyna Bachula- śpiew solowy oraz wyróżnienie- zespół z programem „Odpust w Odrowązie”.
Sukcesy wojewódzkieSukcesy wojewódzkie
2014-06-18 // czytaj cały
Mamy kolejne sukcesy teatralne o znaczeniu wojewódzkim. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu oraz Zespół Teatralny „Bez Nazwy” z Gimnazjum w Załucznem zdobyli trzecie miejsca w swoich kategoriach na XXI Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie „Bliżej Świata”. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obydwa przedstawienia wystawiane były w języku angielskim.