ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Najlepsi tenisiściNajlepsi tenisiści
2013-10-31 // czytaj cały
W niedzielę, 27 października, na sali widowiskowej CKiP w Czarnym Dunajcu odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla osób niezrzeszonych. Zawody rozegrano systemem „do trzech przegranych”.
Półmetek „Odblaskowej Szkoły” w PodszkluPółmetek „Odblaskowej Szkoły” w Podszklu
2013-10-31 // czytaj cały
W poniedziałek, 14 października, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu odbyło się podsumowanie różnorodnych akcji, które zaplanowali tamtejsi nauczyciele i zrealizowali wraz z uczniami w ramach Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Nagrody WójtaNagrody Wójta
2013-10-31 // czytaj cały
Dzień Edukacji Narodowej to tradycyjna okazja do wręczenia nagród Wójta Gminy. Tradycyjnie obywa się to podczas oficjalnych gminnych obchodów tego święta. Miejscem tegorocznego spotkania był Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku.
Gminne Święto EdukacjiGminne Święto Edukacji
2013-10-31 // czytaj cały
We wtorek, 15 października, w sali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku odbyły się oficjalne gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie prowadziła dyrektorka GZO Anna Słodyczka wraz z dyrektorem ZSPiG Bogdanem Tyrybonem. Wśród gości był wójt Józef Babicz, przewodnicząca Rady Gminy Beata Palenik, skarbnik gminy Stanisława Pilch, byli radni z Komisji Oświaty z jej przewodniczącym Stanisławem Gonciarczykiem, dyrektor GOPS Andrzej Cholewa, pracownicy samorządowi, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Władze oświatowe reprezentowała wizytatorka Małopolskiego Kuratorium Dorota Słońska-Halczak. Zgodnie z przyjętym od zeszłym roku zwyczajem na obchody branżowego święta zaproszono także wszystkich emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty.
Liceum oficjalnie otwarteLiceum oficjalnie otwarte
2013-10-18 // czytaj cały
We środę, 9 października, odbyło się w Czarnym Dunajcu uroczyste otwarcie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi SPSK. Szkoła jest kontynuatorką działającego tu wcześniej liceum, prowadzonego przez Salezjan. Obecnie rozszerzono profil placówki dostosowując ją do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
Palił się ChochołówPalił się Chochołów
2013-10-11 // czytaj cały
Chochołów, malownicza zabytkowa miejscowość położona w gminie Czarny Dunajec stała się areną zmagań strażaków, którzy pod kryptonimem "Chochołów 2013" przećwiczyli działania ratowniczo – gaśnicze podczas zdarzeń z obiektami zabytkowymi.
XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w RatułowieXXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie
2013-10-11 // czytaj cały
W dniach 5 – 6 października odbyła się XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie, w której udział wzięło 41 par tanecznych, 11 grup tańca zbójnickiego, 39 grup śpiewaczych i 38 solistów z 31 zespołów regionalnych (Odrowązianie z Odrowąża, Mali Miętusianie z Miętustwa, Żeleźnica z Pieniążkowic, Tatry z Ratułowa, Siumni z Chochołowa, Wróblowianie z Wróblówki, Bystrzanie z Nowego Bystrego, Turnie ze Starego Bystrego, Dzielany z Działu, Sykowni z Załucznego, Mali Skrzypnianie ze Skrzypnego, Zornica z Zakopanego, Mali Brzegowianie z Brzegów, zespół z Piekielnika, Zawaternik z Leśnicy - Gronia, Ślebodni z Leśnicy - Gronia, Śleboda z Podczerwonego, Biołodunajcanie z Białego Dunajca, Polany z Kościeliska, Mali Dunajcanie z Czarngo Dunajca, Giewont Olcza, Mali Białcanie z Białki Tatrzanskiej, Mali Witowianie z Witowa, Mali Dzianisanie z Dzianisza, Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej, Serdocki z Podszkla, Mali Zaskalanie z Zaskala, Watra z Bańskiej Wyżnej, Mali Holni z Sierockiego, zespół z Murzasichla, Zyngierki z Maruszyny Dolnej.
Inwestycje przy dworku zakończoneInwestycje przy dworku zakończone
2013-10-11 // czytaj cały
Zakończyły się roboty przy dworku w Czarnym Dunajec, który jest nową siedzibą Gminnego Zespołu Oświatowego. Po remoncie samego obiektu przyszedł czas na zagospodarowanie ternu wokół dworku. W ramach inwestycji powstał plac z kostki brukowej, miejsca postojowe, chodnik, zieleniec i odwodnienie. Całkowity koszt zadania wyniósł: 76 704, 18 zł., a jego wykonawcą była firma STM Stanisław Maśnica z Piekielnika.
Remont pomieszczeń Biblioteki Publicznej w ChochołowieRemont pomieszczeń Biblioteki Publicznej w Chochołowie
2013-10-11 // czytaj cały
Do końca roku wyremontowane zostaną pomieszczenia Biblioteki Publicznej w Chochołowie. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet „Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek” w wysokości 51 726,00 zł. Całkowita wartość zadania wyniesie 68 968,01 zł
Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w ramach Program Rozwoju Sportu w Gminie Czarny DunajecMłodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w ramach Program Rozwoju Sportu w Gminie Czarny Dunajec
2013-10-08 // czytaj cały
Dnia 5.10.2013r. na Sali widowiskowej CKIP w Czarnym Dunajcu odbył sie Gminny Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec w ramach Program Rozwoju Sportu w Gminie Czarny Dunajec. W turnieju wzięło udział 14 zawodników.