ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Rada pracujeRada pracuje
2013-12-04 // czytaj cały
Ostatnia, XXXVI Zwyczajna Sesja Rady Gminy miała miejsce w środę, 27 listopada. Radni zebrali się jak zwykle w sali posiedzeń urzędu gminy i debatowali o najważniejszych sprawach lokalnej społeczności. Były informacje o pracy Wójta Gminy w okresie między sesjami oraz czas na interpelacje radnych.
Mieć Wyobraźnię MiłosierdziaMieć Wyobraźnię Miłosierdzia
2013-11-29 // czytaj cały
W środę, 20 listopada, na deskach nowotarskiego MDK-u zaprezentowało się 11 wybranych zespołów uczniowskich, biorących udział w VII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. Sala gościła reprezentacje wszystkich zespołów, ponadto opiekunów grup i dyrektorów szkół. Najlepsze prezentacje zostaną pokazane na gali finałowej, która odbędzie się 11 grudnia w Filharmonii Krakowskiej.
Jubileuszowy MemoriałJubileuszowy Memoriał
2013-11-29 // czytaj cały
W sobotę, 16 listopada, odbył się jubileuszowy, V Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w Piłce Siatkowej. Sportową rywalizację na boiskach w Piekielniku, Jabłonce, Załucznem i Lipnicy Wielkiej zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz instytucje lokalne, w tym Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku oraz Gimnazjum w Załucznem. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który objął honorowy patronat nad turniejem.
PamiętajmyPamiętajmy
2013-11-15 // czytaj cały
W najbliższą sobotę, 16 listopada, odbędzie się jubileuszowy, V Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w Piłce Siatkowej. Sportową rywalizację na boiskach w Piekielniku, Jabłonce, Załucznem i Lipnicy Wielkiej organizują wspólnie: Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz lokalne instytucje. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który również objął honorowy patronat nad turniejem.
Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości
2013-11-15 // czytaj cały
11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych - Narodowe Święto Niepodległości. To w tym dniu wspominamy naszych bohaterów, wracamy pamięcią i myślą do wydarzeń z historii, do trudnej i czasem bolesnej przeszłości. Myślimy o tych, którzy na niezliczonych frontach świata walczyli o wolną Polskę. Bez względu na czas i miejsce składali w ofierze dar najcenniejszy - własne życie, by spełniło się największe pragnienie każdego człowieka – życie w wolnej Ojczyźnie.
Pieśni patriotyczne i żołnierskiePieśni patriotyczne i żołnierskie
2013-11-15 // czytaj cały
W czwartek, 7 listopada, w Szkole Podstawowej w Odrowążu lat odbył się I Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża. W imprezie cieszącej się coraz większą popularnością wśród uczniów przedszkoli i szkół podstawowych powiatu nowotarskiego wzięła udział rekordowa ilość startujących – 323 wykonawców. Grand Prix konkursu zdobyli reprezentanci gospodarzy czyli duet Małgorzata Szymusiak i Marcin Dusza ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Odrowążu.
Lekcje patriotyzmuLekcje patriotyzmu
2013-11-14 // czytaj cały
Narodowe święta są dla mieszkańców danego kraju okazją do manifestowania własnej przynależności narodowej i społecznej. Różnie się to odbywa w zależności od regionu świata, poziomu świadomości i kultury. Amerykanie zwyczajowo wywieszają flagi, europejczycy świętują i odpoczywają, narody słowiańskie mają kolejne w roku dni wolne od pracy i okazję do bezkarnego z zasady czyli nieograniczonego spożywania różnorakich napojów. A jak to jest u nas?
Konsultacje
2013-11-13 // czytaj cały
Zapraszamy do zapoznania się z projektem uchwały w sprawie programu współpracy Gminy Czarny Dunajec z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014.
Będzie dofinansowanie na ekologiczną kotłownię dla gminyBędzie dofinansowanie na ekologiczną kotłownię dla gminy
2013-11-07 // czytaj cały
Gmina postawiła na ekologiczne źródła energii cieplnej dla trzech budynków gminnych w Czarnym Dunajcu: Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej oraz Remizy OSP, mieszczącej Centrum Kultury i Promocji. Nowa kotłownia w remizie opalania będzie biomasą – a więc peletem z odpadów drzewnych, słomy, siana.
Prace przy umocnieniu brzegu w CichemPrace przy umocnieniu brzegu w Cichem
2013-11-07 // czytaj cały
Po kilkuletnich staraniach, dzięki zrozumieniu i przychylności RZGW
w Krakowie ruszyły prace przy umocnieniu potoku Cichy w km 9+800 do 9+860
w miejscowości Ciche (Etap I). Jest to rejon, w którym od lat wody potoku w czasie wezbrań niszczą skarpę brzegową, zagrażając kościołowi oraz drodze powiatowej.