ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

Przedszkolaki z rekordem GuinnessaPrzedszkolaki z rekordem Guinnessa
2014-10-21 // czytaj cały
"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” – te słowa popularnej piosenki „Fasolek” towarzyszyły czarnodunajeckim przedszkolakom podczas akcji pobijania rekordu Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów.
Gminne Ćwiczenia StrażackieGminne Ćwiczenia Strażackie
2014-10-20 // czytaj cały
19 października 2014 r. w Baligówce , odbyły się Gminne ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Temat ćwiczenia „Współdziałanie wybranych służb Gminy Czarny Dunajec w trakcie pożarów kompleksów leśnych”.
MAŁOPOLSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY
2014-10-14 // czytaj cały
Nawiązując do porozumienia zawartego pomiędzy naszymi organizacjami uprzejmie informuję, że Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy posiada około 65 wolnych miejsc w realizowanym przez nas projekcie „Pomysł na siebie” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”.
Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej
2014-10-13 // czytaj cały


Dzisiaj świętujemy Dzień Edu­ka­cji Na­ro­do­wej, zwany także Dniem Na­uczy­cie­la. Z tej okazji składamy wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty życzenia wszyst­ko naj­lep­sze­go.
Przeziyracka w „Dominówce”Przeziyracka w „Dominówce”
2014-10-13 // czytaj cały

Sceniczne popisy młodych tancerzy i śpiewaków góralskich

W ubiegłą niedzielę, 5 października, w siedzibie Związku Podhalan w Ratułowie, zwanej powszechnie „Dominówką”, zorganizowano XXVII Przeziyrackę Młodych Toniecników i Śpiewoków Góralskich.
Ogłoszenie
2014-10-13 // czytaj cały
Urząd Gminy Czarny Dunajec informuje mieszkańców wsi Ratułów, że w dniach 13 – 24 października 2014 roku będzie realizowany remont nawierzchni odcinka drogi powiatowej w miejscowości Ratułów.
W związku z powyższym rzystanki autobusowe: Ratułów Sklep i Ratułów Remiza będą w tym czasie wyłączone z użytkowania.
Relikwie św. Floriana w Czarnym DunajcuRelikwie św. Floriana w Czarnym Dunajcu
2014-10-03 // czytaj cały
Św. Florian to patron wszystkich strażaków oraz obrońców przed klęskami żywiołowymi. Jego wizerunek zamieszczony jest na sztandarach wszystkich jednostek OSP, jego figura znajduje się w wielu miejscowościach w kapliczkach, czy na remizach OSP.
Szkolenie druhów z Czarnego Dunajca i HabovkiSzkolenie druhów z Czarnego Dunajca i Habovki
2014-10-03 // czytaj cały
Kolejnym etapem projektu „Wspólne zapobieganie, koordynacja działań i gotowość do skutecznej ochrony przeciwpożarowej środowiska i mieszkańców regionów przygranicznych Habovka - Czarny Dunajec” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-SK 2007-2013, którego celem jest współpraca przygraniczna, wymiana doświadczeń strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Czarnego Dunajca i Słowackiej Habovki, było wspólne szkolenie w Czarnym Dunajcu.