Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Aktualności

OGŁOSZENIE DOTYCZY: MIESZKAŃCÓW CZARNEGO DUNAJCA KORZYSTAJĄCYCH Z SIECI WODOCIĄGOWEJ.
2017-09-22 // czytaj cały
Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu informuje, że woda z wodociągu gminnego nadal nie nadaje się do spożycia przez ludzi.
Pogotowie przeciwpowodziowe
2017-09-21 // czytaj cały
Informuję, że na terenie Powiatu Nowotarskiego wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe w związku z intensywnymi opadami deszczu. Na wypadek wystąpienia sytuacji zagrożenia powodziowego na terenie gminy Czarny Dunajec wprowadzone zostały dyżuru telefoniczne pod nr 728 538 297 i 884 144 247.
Gmina Czarny Dunajec z dofinansowaniem na wymianę starych źródeł ciepła  na nowoczesne piece węglowe i pelletowe.Gmina Czarny Dunajec z dofinansowaniem na wymianę starych źródeł ciepła na nowoczesne piece węglowe i pelletowe.
2017-09-20 // czytaj cały
Na mocy uchwały projekt pn. „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Czarny Dunajec oraz Gminy Kościelisko” nr RPMP.04.04.03-12-0223/17 został wybrany do dofinansowania w maksymalnej kwocie 1 380 322,07 zł w ramach Działania 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, Poddziałania 4.4.3 Obniżenie poziomu niskiej emisji (paliwa stałe) – SPR w ramach RPO WM.
OGŁOSZENIE DOTYCZY: MIESZKAŃCÓW CZARNEGO DUNAJCA KORZYSTAJĄCYCH Z SIECI WODOCIAGOWEJ
2017-09-20 // czytaj cały
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi jakości wody z wodociągu gminnego, spowodowanymi nieprzyjemnym zapachem wody (najprawdopodobniej wysoka zawartość chloru wolnego), Gmina Czarny Dunajec informuje, że aktualne badania wody nie wykazują przekroczeń parametrów jakości wody przeznaczonej do spożycia, jednak z uwagi na ww. sytuację zostały zlecone dodatkowe badania jakości wody. O wynikach badań mieszkańcy zostaną natychmiastowo poinformowani.
LIKWIDACJA BARSZCZU SOSNOWSKIEGO NA TERENIE GMINY CZARNY DUNAJECLIKWIDACJA BARSZCZU SOSNOWSKIEGO NA TERENIE GMINY CZARNY DUNAJEC
2017-09-19 // czytaj cały
Gmina Czarny Dunajec przystępując do Programu Priorytetowego „Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie województwa małopolskiego” uzyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na wykonanie w bieżącym roku zabiegów zwalczania tej groźnej dla otoczenia rośliny. Program trwa 4 lata (2015 – 2018) a nabory wniosków odbywają się jeden raz w danym roku kalendarzowym.
Chochołów - zmiana odbioru odpadów komunalnych
2017-09-19 // czytaj cały
W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na drodze publicznej w m. Chochołów i wprowadzeniem ruchu wahadłowego, Urząd Gminy Czarny Dunajec informuje mieszkańców Chochołowa, że odpady nie będą odbierane na odcinkach na których ruch regulowany jest za pomocą świateł.
Mieszkańcy z tych odcinków zobowiązani są do dostarczenia odpadów, w terminie ich odbioru, przez firmę wywozową na teren parkingu dla autobusów zlokalizowany koło toalety publicznej w Chochołowie.
Uroczyste otwarcie sceny plenerowej we WróblówceUroczyste otwarcie sceny plenerowej we Wróblówce
2017-09-18 // czytaj cały
Mimo deszczowej aury, mieszkańcy Wróblówki i okolicznych miejscowości zebrali się w niedzielę 17 września 2017 r., na stadionie, by wziąć udział w wielkim dla tej wioski, położonej w gminie Czarny Dunajec, święcie, którym było otwarcie nowo wybudowanej sceny plenerowej.
Agroturystyka w Gminie Czarny Dunajec